• Lastekodu 48, Tallinn, 10144
  • Tel: +(372) 635 7752
  • E-mail: info@windair.ee

Services

PÖÖRDTURBIINID

Uuenduslik lahendus tagasitõmbe efektile ventilatsioonisüsteemis

Pöördturbiinid (ventilatsiooni õhuvoolu suunaja) – Uuenduslik lahendus tagasitõmbe efektile ventilatsioonisüsteemis.

KASUTATAKSE ELURUUMIDES GAASIDE JA AURUDE VÄLJAVENTILEERIMISEKS KORRUSELAMUTE VENTILATSIOONIKANALITEST, ET TAGADA KORRAPÄRAST ÕHUVAHETUST

Need turbiinid on end hästi iseloomustanud erinevatel objektidel, kus on nõutud suuremat õhuvahetust s.h. korruselamute ventilatsiooni kanalites. Need seadeldised tagavad hea ventilatsiooni korteriühistute hoonetes, suurendades õhuliikumist nendes ruumides, kus oli probleeme õhuvahetuse ja tagasivooluga. Turbiinide paigaldamisega korruselamutele see probleem leiab lahenduse.

Pöördturbiini eelised

Need turbiinid välistavad 100 %-lt õhuvoolude tagasikulgemist hoonesse, millega luuakse ruumides mugavad tingimused, seadmed takistavad õhukanalitesse sademete, lindude ja muude võõrkehade sattumist.

Tööpõhimõte

Tööprotsessis kasutavad turbiinid pöörlemiseks loodusjõudu – tuuleenergiat ja seega nad ei vaja oma tööks elektrienergiat, see on keskkonna sõbralik ning majanduslikult kasulik. Elektrienergia kokkuhoiu arvelt tasub turbiini paigaldamine end juba esimesel tööaastal. Turbiini pöörlemisel tekib ventilatsioonikanalis õhu hõrenemine (alarõhk) ja selle abil tõmmatakse välja kogunenud kahjulik liigniiskus, gaasid ja aurud aga ka tolm hoone siseruumidest või katuse alt, sellega pikeneb hoone ekspluatatsiooni aeg ja see kaitseb efektiivselt kondensaadi tekkimise eest.

Olenemata tuulejõust ja selle suunast pöörleb turbiinipea alati ühes suunas ka suitsukorstnas tekitades selles osalise vaakumi, mille tulemusena tekib kanalis intensiivne õhuliikumine ja, mis takistab õhu tagasivoolu. Turbiini töö efektiivsus on 2-4 korda suurem kui tavalisel deflektoril.

See takistab sademete, nagu vihm ja lumi, sattumist ventilatsiooni- ja suitsukanalisse.

Materjal

Turbiinid on valmistatud alumiiniumist 0,5-1,0 mm ja alus tsingitud terasest 0,7-0,9 mm, mis on värvitud pulbervärviga vabal värvitooni valikul vastavalt RAL-e. Turbiinipea kujutab endast elegantset ja esteetilist elementi nii suitsu- kui ka ventilatsioonitorule.

Kasutamise eeskirjad

Turbiinid paigaldatakse katuse kõige kõrgemale osale – kas või katuseharjale võrdse intervalliga 4-6 meetrit. Eluruumide ventileerimiseks paigaldatakse turbiinid ventilatsioonšahtide väljaulatuvatele osadele (suitsulõõridele).

VENTILATSIOONI TURBIINIDE KÕRGE TOOTLIKKUS, VÄIKE MAKSUMUS, VASTUPIDAVUS JA PAIGALDAMISE LIHTSUS – TEEB NEED TURBIINID PRAKTILISELT ENAM SOBIVAMAKS JA KASULIKUMAKS VENTILATSIOONISÜSTEEMIDE LAHENDUSEKS IGALE KORTERIÜHISTULE

Think about your health and safety. PLC Windair will start the campaign “Terve Maja". Ventilation systems accumulate dust and grease when operating, which prevent clean air flow in the building. The layers of accumulated dust and grease create good conditions for ticks, fungi and other harmful micro-organisms to grow and spread. Occasionally, harmful micro-organisms can drop from the ventilation systems and get among people. Infections and diseases such as allergies, the flu and many others can easily move from a sick person to a healthy person through the ventilation.

Contact

Company: Windair OÜ
Reg.nr: 11228226
Address: Lastekodu 48,
Tallinn, Eesti, 10144
Tel .: +(372) 635 7752
Mob.: +(372) 550 0016
Fax.: +(372) 607 0193
E-mail: info@windair.ee
Call Now Button