• Lastekodu 48, Tallinn, 10144
  • Tel: +(372) 635 7752
  • E-mail: info@windair.ee

Teenused

VÄRSKEÕHUKLAPPID EHK FRESH-KLAPP

Ruumi ventilatsioon on väga oluline

WindAir – Värskeõhuklappid ehk Fresh-klapp plastikakendele.

Sissevoolu õhuklapid plastikakendele.
Kaasaegsete akende klaaspakettide paigaldus on tõsine korteri mikrokliima muutus, sest varem toimus suurosa õhuvahetusest hõreda akna kaudu(vanad puitaknad ei olnud nii tihedad, kui kaasaegsed aknad). Peale hermeetilisi klaaspakettide paigaldamise, me toome sisse tõsised muutused projekti ning täielikult paneme kinni õhu vahetuse, muutes sellega meie elamu MIKROKLIIMA ning muutes elamise raskemalt talutavaks.

Miks ruumi ventilatsioon on nii oluline.

Iga tund on ühele inimesele tarvis 30 kuubmeetrit värsket õhku. Meie igapäeva ratsioon koosneb 75% õhust, 20% veest ning 5% on toit. Seetõttu värske õhk on nii oluline meile. Selle kõige juures, inimene on piisavalt tugev keskkonna saastaja, eritudes süsihappegaasi, niiskust ja veel tuhandeid keemilisi aineid väikestes kogustes.

Saaste allikateks on ka ehitusmaterjalid, millest on valminud mööbel, vaibad, elektriseadmed, soojustus seinas. Nad erituvad Metanaali ehk formaldehüüdi, mis kutsub esile silmade, nina ja kurgu ärritust, võimalik et ka aevastamist, köha, kõrgenenud pisaraeritust, iiveldust ja hingeldust. Maapinnast pragude ja katteplaatide kaudu sattub korterisse gaas radoon, mis kutsub esile vähki.

Kõrge niiskus stimuleerib hallituse teket, erinevate liikide seeni ja baktereid (näiteks legionella)

Inimese jaoks kahjulik on ka radioaktiivne kiirgus ruumis. Radiatsioonilist tausta loovad praktiliselt kõik ümbritsevad esemed ja ehitusmaterjalid.

Siin on Teie elamu halva ökoloogia märgid:

• Nina limaskesta ärritus/nina kinnisus/ nohu
• Silmade ärritus
• Väsimus, kiire väsimine.
• Kuiv käte ja näo nahk.
• Kuivus suus
• Näo nahka punetus
• Peavalu, raskustunne peas.
• Kõõm
• Köha
• Iiveldus/pearinglus
On tunnistatud, et üle 5 tuhande inimese sured iga päev elamu halva ökoloogia tõttu. Ning kõik see on ventilatsiooni puuduse tõttu!

Ruumi ventilatsiooni probleemi lahendamine Regulaarne tuulutamine ei lahenda probleeme. Koos värske õhuga korterisse sattub tolm, müra, putukad. Tuulutamine talvisel ajal võib aga põhjustada palju ebamugavusi. Tuulutamise käigus Te kaotate kõik kaasaegsete akende eelised – soojus- ja helikindlus.

Impulsiivne tuulutamine eriti ei paranda ka ökoloogiat – niipea, kui panete akna kinni, kõik tuleb loetud minutite jooksul tagasi.

Siiski väljapääs on olemas ning see väljapääs on kaasaegsed õhu sissevoolu süsteemid või sissevoolu klapid: Sissevoolu õhuklapp akende jaoks kindlustab pidevat automaatselt reguleeritavat tuulutamist. Mõned klappide süsteemid on varustatud niiskusanduritega ning saavad anda välisõhku vastavalt ruumis olevale inimarvule. Klappi kasutamisel, tuulutamise vajadus võib üldse ära jääda.

• Tuulutamise sissevoolu õhuklapp, kaitseb Teid müra, tolmu, putukate ja tuuletõmmete eest, vähendades müra taset kuni 48 Db.
• Praktiliselt välistatakse akende udu, seente ja hallituse teket.
• Tuulutamine toimub ilma soojuse kaotuseta. Enne ruumi sattumist värske õhk soojeneb väljuneva õhuga ning toimub niinimetatud rekuperatsioon.
Sissevoolu klapp akendele lahendab täielikult ventilatsiooni probleemi, hoides alles kõik hermeetiliste ja soojade plastikakende eelised

Sissevoolu klappid Aereco

Aereco klapp omab suurepärast helikindlust kuni 40 Db ja on võimeline määrata ruumis viibivate inimeste arvu ning anda vajaliku koguse värsket õhku, maksimaalselt hoides Teie soojust kokku. Aereco klapp on võimeline varustama kuni 45 kuubmeetrit värsket õhku igas tunnis.

Ventilatsiooni mürakindlad sissevoolu klapid

Vaieldamatu klappide väärtuseks on lihtne konstruktsioon ja juba paigaldatud plastikaknale paigaldamise võimalus. Aknal ei teki mingit kahjustust ning iga kell on võimalik klappi eemaldada. Väljas kõva tuule puhul, klapp automaatselt paneb kinni õhu andmist, säästes Teie soojust ja takistades tuuletõmmete teket. Kuna paigaldamisega akna konstruktsiooni tõsiseid muutusi ei kaasne, siis on võimalik demonteerida klapp ilma aknale kahju tekitamata. Klappid on võimelised varustama kuni 20 kuubmeetrit värsket õhku tunnis (aknatiiva freesimisega kunu 42 kuubmeetrit)

• Klapp Comfort

Selle sissevoolu klapi erilisus on klapi paigaldamise võimalus nii freesitud aknatiivaga kui ka freesimata aknatiivata (aknaleng) (aknapoolmega?) Klapil Comfort on käsitsi reguleerimine ning võimalus täielikult klappi sulgeda. Klappi paigaldatakse aknatiivale. tootlikkus – kuni 42 kuubmeetrit tunnis (freesimisega) tootlikkus – kuni 20 kuubmeetrit tunnis (freesimiseta)

• Klapp Standart

Klappi Air-Box Standart paigaldatakse raami valtsi sisse ilma aknatiiva freesimata ning võib paigaldatud olla ka juba kokku monteeritud aknale. Tuulutamise reguleerimine toimub automaatselt ning tugeva tuule puhul klapp sulgeb täielikult. Tootlikkus kuni 5 kuubmeetrit tunnis

• Sissevoolu klapp (Seinaklapp)

Puuakende mittetiheduse ventilatsiooni süsteem on möödanik. Kuna praegu on vaja mürakindlust, tolmukindlust ja muid hüvesid, siis puitaknad on osutunud mineviku akendeks.
Kõige lihtsam ja efektiivsem ventilatsiooni süsteem, totaalse plastmetallibuumi tingimustes on sissevoolu ventilatsioon seinasissevooluklappide kasutamisega.

Kuidas siis ikka teha kiirelt ja odavalt sissevoolu ventilatsiooni majas või korteris?

Selleks kulub ligikaudselt kuni2 tundi aega iga toa koht, sõltuvalt seina materjalist ja paksusest, paigaldamise keerukusest jm. “WindAir OÜ teostab kõik tööd “võtmeni”. See tähendab seda, et me tuleme kohale, teostame mõõtmist ning vajalikke arvutusi. Paneme koos Teiega kokku ventilatsioonitööde plaani ja arutame läbi kõik detailid. Peale tööde lõpetamist, me koristame enda järele kogu ehitusprahti ja anname töö üle. Seinasissevooluklappi paigaldamist on võimalik teostada nii ehituse või remondi ajal kui ka eluruumides. Sissevoolu klapp korterite jaoks on kokkuhoidev lahendus ventilatsiooni probleemide jaoks. Sissevoolu klapp on:
Tuulutamine ilma tuuletõmmeta Kondensatsioon eemaldamine akende ja seinte pealt Hallituse ja seente ennetamine seinte ja kallakute peal. Värske õhu sissepääs ilma tähelepanevama müra ja ebameeldivate tänavalt lõhnade suurendamiseta.

Hallitusseened levivad niisketes ja halvasti ventileeritud piirkondades. Lisaks sellele, et hallitusseened kahjustavad materjale on erinevad hallitusseene liigid tervistkahjustava toimega. Eriti suurt ohtu kujutavad vesiavariid ja kustutusveed puitmajadele ja –konstruktsioonidele. Mitmed hallitusliigid on inimese tervisele eluohtlikud!! Seega avastanud võimalikud hallituskolded, tuleb selle likvideerimisega võimalikult kiiresti tegeleda. Teostame kõik vajalikud tõrje-, ehitus- ja koristustööd. Omame seadmeid ja kogemusi antud probleemide likvideerimiseks ja hilisemaks töötluseks. Teostame vesiavariide-, uputuste-, tulekahjude kustutusvee- kahjustuste likvideerimist ja järeltöötlust. Meiepoolse teenusega tagate endale kuivad ja kahjustuste vabad pinnad kiirelt ja soodsalt.

Kontakt

Ettevõtte: Windair OÜ
Reg.nr: 11228226
Aadress: Lastekodu 48,
Tallinn, Eesti, 10144
Tel .: +(372) 635 7752
Mob.: +(372) 5822 4263
Fax.: +(372) 607 0193
E-mail: info@windair.ee
Call Now Button