• Lastekodu 48, Tallinn, 10144
  • Tel: +(372) 635 7752
  • E-mail: info@windair.ee

Services

Värske õhu klapid või õhu sissevooluklapid

Õhu sissevooluklapid võimaldavad normaalse õhu sissevoolu ruumidesse suletud akende korral

Milleks on vajalikud akendele õhu sissevooluklapid?

Hermeetiliste plastikakende paigaldamisega rikutakse loomulikku õhuvahetuse režiimi, mis on projektiga arvestatud ja millega kerkib rida probleeme. Halvenevad mugavused: hoones tõuseb niiskus, langeb õhu kvaliteet, tõuseb konstruktsioonide seenkahjustuste võimalikkus.

Õhu sissevooluklapid võimaldavad normaalse õhu sissevoolu ruumidesse suletud akende korral, säilitades seejuures plastikakende hermeetilisuse.

Miks mitte kasutada pilu- või mikroavade abil õhutamist?

Sellise õhutamise korral avaneb aken kogu perimeetri ulatuses, mis põhjustab tuuletõmbusi, temperatuuride järske langusi ja müra suurenemist. Sellist õhutamist peab silmas järelevalve, kuid õhu sissevooluklapp, mis täidab mürakaitse funktsiooni, töötab pidevalt, millega tagab õhu sissevoolu laealusesse piirkonda, samas välistades tuuletõmmet ning temperatuuri langemist.

Milleks on vajalik aknaklapp suvel?

Väljudes kodunt, et minna tööle ja jättes aken avatuks, väheneb eluaseme turvalisus, eluruumidesse siseneb tolm, vihma korral niiskus, närilised jms. Suletud akende korral, millel ei ole õhu sissevooluklappi, kogunevad ruumi kahjulikud aurud lakitud, värvitud ja sünteetiliste pindade materjalide aurud ja just peale remonti.

Igasuguste passiivsete õhu sissevoolu seadmete töö efektiivsuse põhimõtte rajaneb õhurõhkude erinevusel hoone sees ja sellest väljaspool, mis on maksimaalsed sügis-talvisel perioodil, kuid õhurõhu langus (tõmme) on kõige erinev. Soojal perioodil on õhurõhu muutus minimaalne, mille tulemusena on ka efektiivsus minimaalne. Sellele lisaks tõmme, mis tekib rõhkude erinevuse tulemusena, sõltub paljudest välistest asjaoludest: hoone asukoht, maja kõrgusest, ilmastiku oludest jne.

Kas on võimalik saada hakkama ka ilma õhu sissevooluklapita?

Mõned firmad, kes pakuvad plastikaknaid, soovitavad ruume õhutada kuni 4 korda päevas 15 minuti jooksul, mis on peaaegu, et võimatu või äärmiselt ebamugav. Ruumides, kus on kasutusel gaasipliidid on lisa hapniku juurdepääsu puudumine eriti ohtlik kuna gaasipõleti võib iseenesest kustuda.

Akendes õhu sissevooluklapi olemasolu võimaldab enamikel juhtudel vältida sundõhutamist, seda eriti aga talvel.

Kas talvel ei hakka külm seoses külma õhu sissevooluga korteris?

Kui küttesüsteem töötab normaalselt siis – ei. Õhu sissevooluklapid omavad vastavaid normatiivdokumente. Sellele lisaks on akende õhu sissevooluklappidega võimalik sujuvalt reguleerida õhu sissevoolu.

Milleks on vajalik akende ventilatsiooniklapp kui on olemas konditsioneer?

Paljud konditsioneerid ei taga värske õhu sissevoolu. Nende tööpõhimõte seisneb selles, et ruumist kogutud õhk suunatakse läbi filtrite süsteemi, jahutatakse või soojendatakse taas ja suunatakse sellesse ruumi tagasi. Seega konditsioneeri töö ei taga vajalikku värske õhu koguse suunamist ruumi.

Kas akende õhu sissevooluklapid võivad kinni külmuda?

Juhul kui väljatõmme töötab normaalselt – siis mitte, kuna niiske õhu eemaldamine toimub pidevalt. Niiskus on ruumis vähenenud.

Seega ei ole põhjust kondensaadi eraldumiseks ja akende õhu sissevooluklappide jäätumiseks.

Ei soovitata klappi sulgeda täielikult, kuna see rikuks õhuvahetuse tasakaalu ruumis, mis tõstaks ruumis suhtelist niiskust kondensaadi eraldumist ja talvisel perioodil seadme jäätumist.

Kas akna kliimaklappide hind on ka kõrge?

Akende õhu sissevooluklappide hind ei ole märkimisväärne ja see ei mõjuta praktiliselt aknakonstruktsioonide lõpphinda

Think about your health and safety. PLC Windair will start the campaign “Terve Maja". Ventilation systems accumulate dust and grease when operating, which prevent clean air flow in the building. The layers of accumulated dust and grease create good conditions for ticks, fungi and other harmful micro-organisms to grow and spread. Occasionally, harmful micro-organisms can drop from the ventilation systems and get among people. Infections and diseases such as allergies, the flu and many others can easily move from a sick person to a healthy person through the ventilation.

Contact

Company: Windair OÜ
Reg.nr: 11228226
Address: Lastekodu 48,
Tallinn, Eesti, 10144
Tel .: +(372) 635 7752
Mob.: +(372) 550 0016
Fax.: +(372) 607 0193
E-mail: info@windair.ee
Call Now Button