• Lastekodu 48, Tallinn, 10144
  • Tel: +(372) 5500016
  • E-mail: infowindair@gmail.com

Services

VENTILATSIOONI PUHASTUS

Ventilation cleaning must be done regularly.

Siseruumide õhu kvaliteet omab märkimisväärse mõju meie tervisele ja heaolule, sest enamus aega oma elust veedame siseruumides tööl või kodus. Puhastades ventilatsiooni süsteemi, meie hoolitseme oma lähedaste eest, säilitame oma vara ja tervise.

Oma tegevuses WindAir OÜ kasutab kõige kaasaegsemat tehnoloogiat.

Puhastustööd teostame kaasaegsete masinate abil, mis oli valmistatud juhtivate Soome ja Saksamaa tootjate poolt. Meie poolt kasutatavate mehaaniliste masinate konstruktsioon võimaldab harjade ligipääsu torustikku kitsadesse kohtadesse ja teravatesse nurkadesse. Pöörlemissuuna vahetaja abil pörab hari vajalikku suuna. Vajadusel paigaldatakse objektile puhastusluugid.

Ventilatsiooni puhastus peab toimuma regulaarselt!

Ventilatsiooni torustiku sisepindadele kogunenud mustus on väga heaks kasvukeskkonnaks mikroorganismidele. Uuringud tõestavad, et 50% kõikidest haigustest on põhjustanud või võimendanud halb siseõhk, mis omakorda tuleneb ventilatsiooni puhastamise mitteteostamisest. Õigeaegne puhastus aitab säilitada normaalse õhuvahetuse, eemaldab ebameldivad lõhnad, aurud ja liigse niiskuse, ehk parendab sisekliima ja maandab tuleohuga seotud riske.

Puhastamata ventilatsioonitorustikku kogunud tolm ja mustus võib süttida, ning  tänu liikuvale õhuvoolule  tuli võib levida silmapilkselt kogu hoone ulatuses. Erilist tähelepanu nõuab ventilatsioonitorustik kohe pärast ehitustööde lõppu ja hoone kasutuselevõttu ajal.

Ventilatsiooniseadmete ja torustiku igaastane kontroll aitab vältida ootamatuid üllatusi ja ennetada enneaegset süsteemi amortiseerimist. Samas ventilatsiooni puhastamine on kohustuslik ja seadusandluse täitmist kontrollib Päästeamet: https://www.riigiteataja.ee/akt/130122011039

 

Tööde lõpetamisel väljastame kliendile pädevat puhastusteenuse akti, mis vastab seadusandlusele ja Päästeameti nõuetele. Igale aktile on kaasatud pildid ning vajadusel ka video teostatud puhastutöödest.

VENTILATSIOONIKANALITE PUHASTAMINE:

Raske, umbne õhk on nii füüsiliselt kui ka vaimselt masendav. Ruumiõhu puhtus ja koostis määravad suuresti mitte ainult eluruumi üldise mikrokliima, vaid ka majapidamise heaolu, kas pole nii? Kuid ventilatsioon ei aita alati õhuvahetust luua: ühise ventilatsioonikanali või täiendava väljatõmbesüsteemi ventilatsioonitoru ummistumise tõttu võib tõmbetuul oluliselt väheneda, mille järel ei toimu õhuvoolude ringlus korralikult.

Ventilatsioonikanalite korrapärane puhastamine on oluline protseduur, mille kvaliteedist ja regulaarsusest sõltub elanike tervis ja isegi ohutus. Ja rahvarohketes kohtades, tööstusruumides, meditsiinikeskustes või toitlustusasutustes tuleks ventilatsioonisüsteemi puhastamist teostada veelgi sagedamini ja põhjalikumalt.

Kahtlemata on puhas õhk üks inimelu alustalasid. Loomulik ja sundventilatsioon aitavad kaasa õhuvahetusele ruumis, muudavad korteris viibimise mugavaks ja ohutuks.

Samas toob õhukanalite sees oleva mustuse koguse suurenemine paratamatult kaasa prahi ja haigustekitajate rändamise eluruumi endasse. Soovimatud osakesed liiguvad korterisse ja mürgitavad märkamatult kõigi elanike tervist.

Ja pärast mustuse eemaldamist šahtide seintelt ja tõhusat desinfitseerimist ei too korterisse sisenev õhk endaga kaasa kahjulikke hõljuvaid osakesi ega patogeenseid baktereid. Loomulik ventilatsioon ja sundventilatsioonisüsteemid hakkavad tõhusamalt töötama ning seadmed ise kuluvad vähem.

 

Ventilatsiooni saastumine on seotud äärmiselt ebasoovitavate tagajärgedega:

  1. Suurenenud tuleoht, mis tuleneb piisavalt põlevate osakeste kogunemisest: tolm, punutised, rasvakihid.
  2. Õhu sisse- ja väljavoolu tõhususe vähenemine kanalite vähenenud läbimõõdu tõttu.
  3. Ventilatsiooniseadmete kiirem kulumine mootorite suurenenud koormuse ja töötavate seadmete pideva ülekuumenemise tõttu.
  4. Kiirenenud hilisemate mustuse ladestumiste teke: igasse kohta, kuhu on kogunenud isegi väike kogus prahti, ladestub kiiremini uus mustus.
  5. Ruumi üldise mikrokliima halvenemine halva õhuringluse, suurenenud niiskuse ja harjumuspärase temperatuuri tõttu.

Lisaks otsestele mõjudele tervisele põhjustab vähese hapnikusisaldusega määrdunud õhk töövõime vähenemist ja kiirendab väsimust. Seetõttu ei ole vaja ventilatsioonikanaleid puhastada mitte ainult kodus: kontorites ja muudes ruumides, kus viibib palju inimesi, tuleks rutiinset hooldust ja desinfitseerimist teostada sagedamini.

Õhukanalite saasteainete

Ventilatsioonisüsteemi peamised osad, mis vajavad hoolikat hooldust, on heit- ja juurdevoolukanalid ning ventilatsioonikanalid.

Nende pindadele ladestuvad järk-järgult mitmesugused saasteained, mis mõjutavad oluliselt kogu väljalaskesüsteemi toimimist.

Kodumajapidamises kasutatavate ventilatsioonitorude puhastamise viisid sõltuvad suuresti sellest, millist tüüpi saasteained on õhukanalid täitnud.

Peamised neist jäävad:

– tavaline tolm ja mustus, mis tungivad tuppa ja võlli tänavalt;

– rooste ja muud ladestused, mis võivad aja jooksul koguneda metallpindadele suurenenud niiskuse tõttu;

– seened ja hallitus;

– veekihid, mis on põhjustatud niiskete õhumasside liikumisest või õhutemperatuuri erinevusest tingitud kondenseerumisest;

– toiduainete kuumtöötlemisest põhjustatud rasvhapete ladestumine;

– mikroobikolooniad, mis arenevad soodsas niiskes keskkonnas.

Spetsiaalsetes asutustes, näiteks laboratooriumides või tootmishoonetes, võivad ventilatsiooniseadmete sisepinnale ladestuda reaktiivide või kemikaalide osakesed, mis oma olemusest tulenevalt nõuavad erilist lähenemist neutraliseerimiseks ja eemaldamiseks.

Eraldi ja üsna keeruline saasteainete alamliik on tulekahju või üleujutuse järgsed ladestumised. Põlemissaadused vajavad kohest eemaldamist šahtist ja kanalitest, sest nende ainete sissehingamine on inimese tervisele väga kahjulik.

Üleujutuse tagajärjed ei ole vähem salakavalad: niiske õhu ja kondensaadi rohkus soodustab seenekolooniate kasvu ventilatsioonisüsteemis. Spoorid liiguvad kergesti läbi kanalite, tungides eluruumidesse, mille järel jätkub hallituse areng otse korteris – eluruumide seintel, lagedel.

Väljatõmbeventilatsiooni kanalid saastuvad aeglasemalt kui juurdevoolukanalid. Viimasesse jäävad lisaks tänavatolmule kinni ka allergeenid, nagu lillede õietolm, heitgaasidest või tööstusheitmetest pärit keemilised ühendid.

Märgid, et ventilatsioonikanaleid tuleb puhastada

Visuaalne kontroll spetsiaalsete videovalveseadmete abil on kõige usaldusväärsem viis isiklikult kontrollida prahi hulka ja kanalite puhastamise vajadust.

Kuid ka ilma eriseadmeteta on võimalik aru saada, et ventilatsioonisüsteemist tuleb eemaldada kogunenud mustus.

Järgmised märgid viitavad sellele, et on aeg kanalid tolmust, rasvast ja muudest saasteainetest vabastada:

  1. Ruumide mikrokliima on halvenenud – ruumides on tüse tunne.
  2. Akende ja uste avamisel tekkivate tõmbetuulte tugevus on oluliselt vähenenud.
  3. Mööblile ja muudele pindadele koguneb sagedamini tolmu.
  4. Ventilatsioonikanali tõmbetuul on oluliselt vähenenud.
  5. Ventilatsioonilõõrile ja selle ümbrusele on tekkinud ämblikuvõrgud ja tolmujäljed.

Kui majaomanik täheldab vähemalt osa ülaltoodud nähtustest, tasub teha ventilatsioonikanalite visuaalne diagnostika. Seda saab teha läbi luugi või luugi puudumisel ventilatsioonivõre eemaldamise teel.

Ventilatsioonikanalite puhastamise meetod

Enamik majaomanikke eelistab ise oma kodu hooldustöid teha ilma spetsialistide abita. Õhukanalite puhastamine nõuab aga nii teatavaid oskusi kui ka spetsiaalseid ja üsna kalleid seadmeid. Seetõttu tasub omanikel, kes mõtlevad, kuidas puhastada kodu ventilatsioonikanaleid, pöörduda ikkagi ettevõtte poole, kellel on vastav litsents ja luba nende tööde teostamiseks.

Spetsialistid korraldavad protseduuri tõesti kvaliteetselt ja tõhusalt ning võtavad ka proovid saasteainetest. Proovide analüüsiga määratakse kindlaks patogeense taimestiku olemasolu süsteemis ja valitakse desinfitseerimiseks parim desinfitseerimisvahend.

Videoseadmete kasutamine kanalite diagnoosimiseks võimaldab valida kõige sobivama meetodi šahtide puhastamiseks.

MEHANILINE PUHASTUS

Tõhus puhastusmeetod, mida kasutatakse kõige sagedamini vertikaalsete kanalite hooldamiseks. Seda teostatakse kanalite seintelt ladestuste füüsilise kraapimise teel.

See on mugav lihtsate saasteainete eemaldamiseks:

– tolm;

– ämblikuvõrgud;

– väikesed kivid;

– lindude ja näriliste saadused.

Puhastusprotseduuri saab teostada kas täielikult käsitsi või automatiseeritult. Meetod on kuiv, sest see ei hõlma pesuvahendite ega muu keemia kasutamist.

See meetod ei sobi siiski eriti hästi rasvade neutraliseerimiseks, sest selle saasteaine kogumeid on väga raske kanalite pindadelt eemaldada. Teine selle meetodi puudus on see, et seda on äärmiselt ebamugav kasutada keerulise konfiguratsiooniga, rohkete kurvide ja harudega ventilatsioonisüsteemides.

Mehhaaniliseks puhastamiseks kasutatakse nii lihtsaid kui ka üsna keerulisi seadmeid:

  1. metallharjaga köis on hea pinnadelt ladestuste eemaldamiseks. Tõhususe suurendamiseks võib konstruktsiooni täiendada elektrilise ajamiga, tänu millele on prahi eemaldamine intensiivsem.
  2. Kombineeritud seade harjade ja tolmuimejaga võimaldab eemaldada sademeid ja imeda selle osakesed samal ajal, nii et need ei levi ventilatsioonikanali kaudu.

Kui mehaaniline puhastus toimub ilma tolmuimeja kasutamiseta, saab kraabitud prahi eemaldada loomulikul teel, kus õhuvool kannab mustuse endaga kaasa.

Eluhoonete vertikaalsete kanalite puhastamisel trossi ja raskuste abil võib praht langeda spetsiaalsesse šahti või settida korteri sissepääsu juures asuvasse avasse. Viimasel juhul tuleb see kokku koguda, et vältida mustuse levikut eluruumi. Seetõttu jääb tõhusamaks kasutada täiendavat tolmuimejat, mis ühendatakse eraldi kanalisatsiooniga ja imeb kogu mustuse välja.

KEEMILINE PUHASTUS

See meetod on efektiivne selliste rasvasete neutraliseerimiseks, mis ei reageeri hästi mehaanilisele toimele. Meetod on kõige enam nõutud toitlustusettevõtetes, kus köögikuplite keerulised õhukanalid on kõige enam avatud rasvaosakeste pidevale settimisele.

Puhastamise käigus pihustatakse kanalisatsiooni sisse spetsiaalset koostist, mis lõhustab rasva. Kihid lagunevad ja eralduvad pinnast, misjärel osakesed viiakse õhumassidega minema või imetakse tolmuimejaga üles.

Puhastusvahendina kasutatakse piisavalt agressiivseid leeliselisi segusid. Mõnel neist on lisaks puhastamisele ka desinfitseerivad omadused. Reaktiivi kontsentratsiooni valib spetsialist vastavalt süsteemi saastatuse astmele.

Desinfitseerimisvahendi valik jääb samuti ettevõtte töötaja otsustada. Selleks, et patogeenide kõrvaldamise protseduur oleks võimalikult tõhus, on soovitatav võtta proovid saasteainest, et määrata kindlaks õhukanalites elavate mikroorganismide liigid

KOMBINEERITUD PUHASTUSMEETOD

See meetod hõlmab mehaaniliste seadmete + spetsiaalse puhastusvahu kasutamist. Selline tandem võimaldab saavutada häid tulemusi eri tüüpi mustuse korral.

Protseduur võib olla kas täielikult käsitsi või automatiseeritud, mille puhul kasutatakse mustusjääkide väljatõmbamiseks vaakumseadmeid.

KUIV JÄÄ PUHASTUS

Sisuliselt on see suhteliselt uus meetod omamoodi keemiline puhastus. Siiski väärib lõhkamine erilist tähelepanu selle tõhususe ja õrnade toimete tõttu. Protsessi käigus kasutatakse nn kuiva jääd, millel on optimaalsed omadused seinte puhastamiseks.

Masin toidab kuiva jääd õhukanalisse. Kui aine puutub kokku õhukanali seintega, hakkab see peaaegu koheselt aurustuma, mille käigus tekivad mikropurustused. Tänu neile eralduvad mustusekihid seintelt, kuid šahtide enda pind ei ole kahjustatud. Kuivjää muutub lagunemise käigus süsinikdioksiidiks, mis väljub kanalist koos värske õhuvooluga.

Õrn puhastus, ohutus ja keskkonnasõbralikkus muudavad krüogeense puhastamise optimaalseks valikuks elamu- ja toitlustusasutustes.

ÕHUKANALITE PUHASTAMISE TEHNOLOGIA

Ventilatsiooni ja õhukanalite puhastamine toimub kahes etapis. Esimeses etapis kontrollitakse sisepinnad, et hinnata šahtide saastatuse astet. Selleks kasutatakse spetsiaalseid kaamerate ja väikeste kohtvalgustitega varustatud seadmeid.

Pilt kuvatakse arvutiekraanil või muudel seadmetel, et operaator saaks hinnata tööde mahtu. Lisaks võetakse jäätmeproove, mida seejärel analüüsitakse patogeensete organismide suhtes.

Teises etapis teostatakse otseselt puhastustööd, mille käik sõltub valitud puhastusmeetodist. Eluhoone vertikaalsete kanalite mehaanilisel puhastamisel sõidavad spetsialistid kaabli võllile raskuse ja spetsiaalse harjaga, mis eemaldab kanalite seintelt tõhusalt setted ja suured ummistused. Enne eriseadmete ühendamist sulgevad töötajad ventilatsiooni ventiilid, sisselaske- ja väljalaskeavad.

Kui puhastusprotsessis kasutatakse tolmuimejaid, ühendatakse need ühe kanaliväljundi külge. Seejärel algab puhastusprotseduur, mis võib hõlmata ainult mehaanilist tegevust või ka keemiliste puhastusvahendite kasutam

Vajaduse korral toimub pärast puhastamist desinfitseerimine spetsialisti valitud desinfitseerimisvahenditega.

Need võivad olla peräädikhappel, vesinikperoksiidil või muudel haigustekitajate neutraliseerivatel ainetel põhinevad preparaadid.

 

Hoolime Teie tervisest ja ohutusest. Ventilatsioonsüsteemide ekspluateerimisel toimub rasva ja tolmu kogunemine, mis takistab puhta õhu liikumist hoones. Ebapiisav ventilatsioon võib põhjustada inimestel haigusnähtused. Eriti köögiventilatsiooni torustikku kogunenud tolmu ja muude tuleohtlike materjalide abil levib ventilatsiooni šahtis tuli välkkiiruseledasi kogu hoonesse. Õigeaegne ventilatsiooni puhastus ja värskeõhuklappide paigaldus aitab ennetada mikroorganismide pudenemist jventilatsiooni süsteemis, ning mandub tuleohutuse riske.

Contact

Ettevõtte: Windair OÜ
Reg.nr: 11228226
Aadress: Lastekodu 48,
Tallinn, Eesti, 10144
Tel .: +(372) 5500016
Mob.: +(372) 550 0016
Fax.: +(372) 607 0193
E-mail: infowindair@gmail.com
Call Now Button