• Lastekodu 48, Tallinn, 10144
  • Tel: +(372) 5500016
  • E-mail: infowindair@gmail.com

Services

Värskeõhuklapid või õhu sissevooluklapid

Õhu sissevooluklapid võimaldavad normaalse õhu sissevoolu ruumidesse suletud akende korral

Milleks on vajalikud akendele õhu sissevooluklapid?

Hermeetiliste plastikakende paigaldamisega rikutakse loomulikku õhuvahetuse režiimi, mis oli projektiga arvestatud ja millega kaasneb rida probleeme. Halvenevad mugavused: hoones tõuseb niiskus, langeb õhu kvaliteet, tõuseb konstruktsioonide seenkahjustuste tekkimisvõimalikkus.

Õhu sissevooluklapid võimaldavad normaalse õhu sissevoolu ruumidesse suletud akende korral, säilitades seejuures plastikakende hermeetilisuse. Õhuklappidel on sisseehitatud õhufilter ning kondensaadikaitse, õhupiilu suurus on reguleeritav manuaalselt. Värskeõhuklappi paigaldatakse aknaraamile. Seade töötab sise- ja välisõhu rõhu erinevuse põhimõttel.

Miks mitte kasutada pilu- või mikroavade õhutamist?

Sellise õhutamise korral avaneb aken kogu perimeetri ulatuses, mis põhjustab tuuletõmbusi, temperatuuride järske langusi ja müra suurenemist. Sellist õhutamist peab silmas järelevalve, kuid õhu sissevooluklapp, mis täidab mürakaitse funktsiooni. Klapp töötab pidevalt, millega tagab õhu sissevoolu laealusesse piirkonda välistades tuuletõmmet ning temperatuuri langemist.

Milleks on vajalik aknaklapp suvel?

Kodunt väljudes, üsna tihtijäetakse aknad avatuna , vähendades eluaseme turvalisust. Eluruumidesse siseneb tolm, vihma korral niiskus, närilised jms. Suletud akende korral, millel ei ole õhu sissevooluklappi, kogunevad ruumi kahjulikud aurud: lakitud, värvitud ja sünteetiliste pindade materjalide aurud eriti peale remonti. Klapp tagab minimaalse vajaliku õhuvoolu, mis aitab vältida hallituse tekket.

Igasuguste passiivsete õhu sissevoolu seadmete töö efektiivsuse põhimõtte rajaneb õhurõhkude erinevusel hoone sees ja sellest väljaspool, mille määrus on maksimaalne sügis-talvisel perioodil, kuid õhurõhu langus (tõmme) on kõige erinev. Soojal perioodil on õhurõhu muutus minimaalne, mille tulemusena on ka efektiivsus minimaalne. Tõmme sõltub ka  sellistest asjaoludest nagu: hoone asukoht, maja kõrguses, ilmastiku oludest jne.

Kas on võimalik saada hakkama ka ilma õhu sissevooluklapita?

Plastakende tootjad soovitavad ruume õhutada kuni 4 korda päevas 15 minuti jooksul, mis on peaaegu võimatu või äärmiselt ebamugav. Ruumides, kus on kasutusel gaasipliidid  hapniku juurdepääsu puudumine on eriti ohtlik kuna gaasipõleti võib iseenesest kustuda.

Õhu sissevooluklapi olemasolu võimaldab enamikel juhtudel vältida sundõhutamist, mis omab erilist tähtsust talveperioodil.

Kas talvel ei hakka külm seoses külma õhu sissevooluga korteris?

Kui küttesüsteem töötab normaalselt – siis ei. Õhu sissevooluklapid omavad vastavaid normatiivdokumente. Sellele lisaks on akende õhu sissevooluklappidega võimalik reguleerida õhu sissevoolu sujuvalt. Õhk segatakse sisspuhkel toaõhuga enne, kui külm väisõhk tekitab tuuletõmbe.

Milleks on vajalik akende ventilatsiooniklapp kui on olemas konditsioneer?

Paljud konditsioneerid ei taga värske õhu sissevoolu. Nende tööpõhimõte seisneb selles, et ruumist kogutud õhk suunatakse läbi filtrite süsteemi, jahutatakse või soojendatakse taas ja suunatakse sellesse ruumi tagasi. Seega konditsioneeri töö ei taga vajalikku värske õhu koguse suunamist ruumi.

Kas akende õhu sissevooluklapid võivad kinni külmuda?

Juhul kui väljatõmme töötab normaalselt – siis mitte, kuna niiske õhu eemaldamine toimub pidevalt. Niiskus on ruumis vähenenud.

Seega ei ole põhjust kondensaadi eraldumiseks ja akende õhu sissevooluklappide jäätumiseks.

Klappi ei soovitata täielikult sulgeda, kuna see rikuks õhuvahetuse tasakaalu ruumis, mis omakorda tõstaks ruumis suhtelist niiskust kondensaadi eraldumist ja talvisel perioodil seadme jäätumist.

Kas akna kliimaklappide hind on ka kõrge?

Akende õhu sissevooluklappide hind ei ole märkimisväärne ja see ei mõjuta praktiliselt aknakonstruktsioonide lõpphinda

Hoolime Teie tervisest ja ohutusest. Ventilatsioonsüsteemide ekspluateerimisel toimub rasva ja tolmu kogunemine, mis takistab puhta õhu liikumist hoones. Ebapiisav ventilatsioon võib põhjustada inimestel haigusnähtused. Eriti köögiventilatsiooni torustikku kogunenud tolmu ja muude tuleohtlike materjalide abil levib ventilatsiooni šahtis tuli välkkiiruseledasi kogu hoonesse. Õigeaegne ventilatsiooni puhastus ja värskeõhuklappide paigaldus aitab ennetada mikroorganismide pudenemist jventilatsiooni süsteemis, ning mandub tuleohutuse riske.

Contact

Ettevõtte: Windair OÜ
Reg.nr: 11228226
Aadress: Lastekodu 48,
Tallinn, Eesti, 10144
Tel .: +(372) 5500016
Mob.: +(372) 550 0016
Fax.: +(372) 607 0193
E-mail: infowindair@gmail.com
Call Now Button