• Lastekodu 48, Tallinn, 10144
 • Tel: +(372) 5500016
 • E-mail: infowindair@gmail.com

Services

KÖÖGIVENTILATSIOONI PUHASTUS

Köögiventilatsioon peaks esmaselt puhas olema, sest köögis me serveerime toitu ja veedame kõige rohkem aega.

Meie spetsialistid pakuvad järgmised teenused:

 • Köögiventilatsiooni puhastus
 • Kohvikute ja restoranide ventilatsioonisüsteemi hooldus
 • Toitlusasutuste ventilatsioonikanalite puhastamine tolmust
 • Ventilatsioonkanalite puhastamine rasvajääkidest

Mis omakorda:

 • aitab säilitada ventilatsiooni töö efektiivsust
 • pikendab ventilatsiooniseadmete kasutusiga
 • ennetab tulekahju
 • parendab töökeskonda köögi personalile
 • aitab oluliselt vähendada tulevikus tehtavaid hoolduskulusid

Köögiventilatsiooni puhastuse peab teostama vähemalt 2 korda aastas.

Kõige suurem rasva kogunemine toimub köögi ventilatsioonikanalites. Intensiivselt kasutatav väljatõmbe süsteem imeb endasse potensialselt ohtlikud ained, näiteks toiduõlide jääkained, auru ja lendlevat tolmu, mis võivad kergelt süttida. Rohkem kui 100 000 obetsianiiti on tuleohtlikud. Statistika näitab, et tulekahjud juhtuvad mitte halva elektrijuhtmestiku, vaid puhastamata köögiventilatsiooni tõttu. Köögiventilatsioon peab olema puhas, sest köögis me serveerime toitu ja veedame kõige rohkem aega.

Kuidas tekkib problem?

Kiirtoitluskohtade, suurköögide ja restoranide väljatõmbesüsteemid vajavad puhastamist vähemalt korra aastas, sest köögiventilatsioon tõmbab suures koguses põlemisprodukte ja rasvaaurusid sisse. Aegamööda hakkab väljatõmbe ventilatsioon töötama üha halvemini.  Mustusega täitunud filtrid hakkavad läbi laskma  saastunud õhku, mis omakorda takistab ventilatsiooni tööd ja võib põhjustada süttimist. Kahjulikud aurud mõjuvad töötajate ja klientide tervisele negatiivselt. Järelikult on vaja regulaarset ventilatsioonikanalite puhastust kõikjal sahtis, mis viib tulekahju riski vähenemisele, toiduploki sanitaarsetele normidele vastavusele ja rahvusvahelisele tervisekoodeksile ning terve õhukeskkonna parendamisele. 

Vastavalt Tuleohutuse seaduse § 11 p-le 1 ventilatsioonisüsteemi puhastamine on kohustuslik, nimelt:

“Kasutusel olevat ahju, kaminat või pliiti ning nende korstnat ja ühenduslõõri peab puhastama vastavalt vajadusele, kuid mitte harvemini, kui nende dokumentatsioonis on ette nähtud. Kui dokumentatsioon puudub või kui dokumentatsioonis ei ole ette nähtud muud sagedust, siis tuleb neid puhastada vähemalt üks kord aastas. Puhastamissagedus peab välistama tahmapõlengu ohu.”

Hoolime Teie tervisest ja ohutusest. Ventilatsioonsüsteemide ekspluateerimisel toimub rasva ja tolmu kogunemine, mis takistab puhta õhu liikumist hoones. Ebapiisav ventilatsioon võib põhjustada inimestel haigusnähtused. Eriti köögiventilatsiooni torustikku kogunenud tolmu ja muude tuleohtlike materjalide abil levib ventilatsiooni šahtis tuli välkkiiruseledasi kogu hoonesse. Õigeaegne ventilatsiooni puhastus ja värskeõhuklappide paigaldus aitab ennetada mikroorganismide pudenemist jventilatsiooni süsteemis, ning mandub tuleohutuse riske.

Contact

Ettevõtte: Windair OÜ
Reg.nr: 11228226
Aadress: Lastekodu 48,
Tallinn, Eesti, 10144
Tel .: +(372) 5500016
Mob.: +(372) 550 0016
Fax.: +(372) 607 0193
E-mail: infowindair@gmail.com
Call Now Button