• Lastekodu 48, Tallinn, 10144
  • Tel: +(372) 5500016
  • E-mail: infowindair@gmail.com

Services

NIISKUSE JA LÕHNADE EEMALDAMINE

Kõrge niiskustase eluruumides on paljudel juhtudel tingitud halvast soojusisolatsioonist ja ebapiisavast ventilatsioonist ruumides.

Ehitiste mikrokliima seisund sõltub paljudest asjaoludest ja niiskuse tase on üks tähtsaks kriteeriumiks. Kas olete täheldanud, et teatatud ruumides Teil ilmnevad sellised tunnused nagu pidevad peavalud, mured hingamisteedega, väsimus, allergiad, punetavad silmad? 

Kõrge niiskustase eluruumides on paljudel juhtudel tingitud halvast soojusisolatsioonist ja ebapiisavast ventilatsioonist ruumides. Lisaks sellele võivad kõrge niiskustaseme esile kutsuda hoone ekspluateerimise eripärad (palju toalilli, sage pesupesemine jne).

Kõrge niiskustase maa-alustes ruumides on tingitud mitmetest põhjustest. Nendeks võivad olla kahjustatud välishüdroisolatsioon ja põhjavee läbiimbumine, halvasti läbimõeldud soojustus ja sooja õhu kondensatsioon külmadel seintel temperatuuri erinevuste korral. Üldjuhul, halvasti tuulutavates kohtades nagu näiteks kappide ja mööbli seintetagused, aknalauaalused, vannitubade seinad ja laed. Samuti, eluruumide nurkades ja otsaseintes. Kõrge niiskustase tingib vältimatu soojusjuhtivuse suurenemine, mille tulemusena tõuseb niiskustase veelgi enam. Kõrge niiskustaseme tingimustes muutuvad ka lendlevad ained niiskeks, toimub viimistluskihi deformeerumine ja koorumine.


Lisaks sellele, kõrge niiskusetase põhjustab kondensatsiooni ruumi kõige valulikemates kohtades, näiteks halva õhutusega kohad nagu kappide ja mööbli seintetagused, aknalauaalused, vannitubade seinad ja laed, nurgad ja otsaseinad.  Keldrikorruse ruumides, isegi kui kelder on korralikult kaitstud hüdroisolatsiooniga, tingib temperatuuri erinevus külmas keldris ja palavus õues suvel niiskuse kondensatsiooni tekkimise külmadele seintele; sellisel juhul aitab ainult regulaarne profülaktiline töötlemine antiseptiliste segudega ja usaldusväärne ventilatsioonisüsteem. Kui keldriga on probleeme, näiteks mittetöötava või puuduva hüdroisolatsiooni korral vesi tilgub, tekib hallitus – tuleb kiiresti võtta käsile saneerimismeetmed. See hõlmab hallituse ja vees lahustuvate soolade, mis satuvad seintesse põhja- ja sulavee kaudu, kõrvaldamist, hüdroisolatsioonitöid ja seinte krohvimine auru abil lastava poorse seguga. 

Kuidas saab liigniiskust vältida ja kõrvaldada?

Niiskuse saab ruumist välja viia ainult ventilatsiooniga. Ehk puudulik ventilatsiooni tõttu muutuvad niiskeks ka need ruumid mis niisked ollema tegelikult ei peaks. Ventileerimata ruumides tekkivad ebameeldivad lõhnad ja pinnad hakkavad hallitama.

Suhtelise niiskuse vältimiseks tuleks kõigepealt teha kõik mõistlikud ümberkorraldused. Vajadusel parendada soojusisolatsiooni, täiendada soojust, paigaldada värskeõhuklappid ja sundväljatõmbe ventilatsiooni. Kindlasti soovitame seadistada ja puhastada olemasoleva ventilatsioonsüsteemi. Külmal ajal tagada regulaarne kütmine.

Kui ikkagi niiskuskajustus on juba märkimisväärne, siis kuivatamine õhukuivati abil on ainus võimalus. Enne kuivatamist eesmalt eemaldatakse maapinnalt kogenud/leiduv vesi veepumbaga või lappiga. Seejärel asetatakse põrandale õhukuivati/niiskuseemaldajat. Niiske õhk tõmmatakse võre ventilaatori abil sisse ning see suundub õhufiltri kaudu aurustisse, kus toimub õhu jahutamine ja liigse vee kondenseerumine. Seejärel jahtunud ja õhk soojendatakse ja puhutakse välja. Seadme kasutusel tekkiv soojus aitab kaasa ruumi soojenemisele.

Ebameeldivate lõhnade ja hallituse avastamise puhul teostame desinfiseerimistöid spetsvahenditega. Ebameeldivate lõhnade eemaldamiseks kasutame kiiresti mõjuvaid keemilisi lõhnaeemaldusained m mis tapavad mikroorganiisme.Protseduur aitab taas kasutuskõlblikus muuta ka tõsiselt kahjustatud ruumid. Teostatud tööde tulemuseks on puhas ja meeldiv õhk.

Personaalse pakkumuse koostamiseks võtke meiega ühendust e-posti teel: info@windair.ee . Hinnad kujunevad peale täpsema informatsiooni saamist. Püüame alati olla võimalikult paindlikud ja lähtume ainult Teie vajadusest. 

Hoolime Teie tervisest ja ohutusest. Ventilatsioonsüsteemide ekspluateerimisel toimub rasva ja tolmu kogunemine, mis takistab puhta õhu liikumist hoones. Ebapiisav ventilatsioon võib põhjustada inimestel haigusnähtused. Eriti köögiventilatsiooni torustikku kogunenud tolmu ja muude tuleohtlike materjalide abil levib ventilatsiooni šahtis tuli välkkiiruseledasi kogu hoonesse. Õigeaegne ventilatsiooni puhastus ja värskeõhuklappide paigaldus aitab ennetada mikroorganismide pudenemist jventilatsiooni süsteemis, ning mandub tuleohutuse riske.

Contact

Ettevõtte: Windair OÜ
Reg.nr: 11228226
Aadress: Lastekodu 48,
Tallinn, Eesti, 10144
Tel .: +(372) 5500016
Mob.: +(372) 550 0016
Fax.: +(372) 607 0193
E-mail: infowindair@gmail.com
Call Now Button